Bujinkan Budo Taijutsu

Bujinkan Dojo on rahvusvaheline võitluskunstide organisatsioon, mille peakontor asub Jaapanis. Bujinkan Dojo asutaja ja juht on suurmeister Masaaki Hatsumi. Masaaki Hatsumi on ka kõikide Bujinkanis ametlikult õpetatavate võitluskunstide koolkondade Soke (patriarh/perekonna pea).

9 Jaapani võitluskunstide koolkonda, mida ametlikult õpetatakse Bujinkan Dojos ja millede ühiseks nimeks on Bujinkan Budo Taijutsu:

Togakure-ryū Ninjutsu, 34. Soke (戸隠流忍法体術)
Gyokko-ryū Kosshijutsu, 28. Soke (玉虎流骨指術)
Kukishinden-ryū Happō Bikenjutsu, 28. Soke (九鬼神伝流八法秘剣術)
Shindenfudō-ryū Dakentaijutsu, 26. Soke (神伝不動流打拳体術)
Gyokushin-ryū Ninjutsu, 21. Soke (玉心流忍法)
Kotō-ryū Koppōjutsu, 18. Soke (虎倒流骨法術)
Takagiyōshin-ryū Jūtaijutsu, 17. Soke (高木揚心流柔体術)
Gikan-ryū Koppōjutsu, 15. Soke (義鑑流骨法術)
Kumogakure-ryū Ninjutsu, 14. Soke (雲隠流忍法)
Bujinkan Soke Masaaki Hatsumi
Kõik koolkonnad on erinevad, täiesti erinevaid liine/inimesi pidi välja arenenud ja edasi antud, kuid samas on nad paljudes põhimõtetes väga sarnased. Kukkumised, liikumised, heited, kontrollid, käsivõitlus, ajaloolised ja moodsad relvad, vastase meeltega manipuleerimine ja palju muud. Kõik tehnikad, katad, põhimõtted on edasi antud meistrilt meistrile üle 900 aasta ning on ennast tõestanud paljudes lahingutes ja kriisisituatsioonides. Nagu ütles Ed Martin (Bujinkan Shihan/Vanemõpetaja, 15. dan), et lahingust said tagasi tulla ainult elujõulised tehnikad ja põhimõtted. Bujinkan Budo Taijutsu treeningute eesmärk on arendada ellujäämise oskusi, mitte ainult võitmise oskusi (need on kaks täiesti erinevat asja).
Eespool ma rõhutasi, et Bujinkanis õpetatakse ametlikult 9 Jaapani koolkonda, mille Soke on Masaaki Hatsumi. Tegelikus on natuke laiem. Hatsumi Sensei on õppinud ka väga palju teisi sport-, sõja- ja võitluskunste. Lisaks on Tema valduses tohutu kollektsioon vanu ja väga vanu Jaapani sõjakunstide käsikirju, see juba iseenesest annab ligipääsu väga väärtuslikule lisainfole. Tegelikus on see, et Hatsumi annab edasi kõike seda lisaks 9 koolkonnale, mida ta on õppinud oma elu jooksul erinevatelt meistritelt ja allikatest.
Bujinkan Budo Taijutsu ei ole sport! Me ei korralda võistlusi!
Budo Taijutsu õpetused on loodud toimima lahinguväljal ning ka päriselus juhtuvates elu ja surma situatsioonides.
NB! Kui Te ei ela Tallinnas või selle läheduses aga tahaksite ikkagi väga õppida, siis võtke meiega ühendust. Aitame Teid nõu ja teadmistega, et tööle panna oma kohalik treening grupp! Võtke ühendust ka siis, kui sooviksid meid kutsuda seminari vormis õpetama.