TREENINGUD

Treeningud toimuvad Tallinnas iga
teisipäev (20:00-22:00),
neljapäev (19:00-21:00),
pühapäev (19:00-21:00)
Sparta spordiklubi ruumides.

Indrek Järv
Bujinkan Shihan, 15. dan
info@bujinkan.ee
Telefon: +372 52 86 609

Kui on küsimusi, kontakteeru julgelt!
   

Bujinkan Budo Taijutsu

Bujinkan Dojo on rahvusvaheline võitluskunstide organisatsioon, mille peakontor asub Jaapanis. Bujinkan Dojo asutaja ja juht on suurmeister Masaaki Hatsumi. Masaaki Hatsumi on ka kõikide Bujinkanis ametlikult õpetatavate võitluskunstide koolkondade Soke (patriarh/perekonna pea).

Hatsumi Sensei in action

Hatsumi Sensei in action

9 Jaapani võitluskunstide koolkonda, mida ametlikult õpetatakse Bujinkan Dojos ja millede ühiseks nimeks on Bujinkan Budo Taijutsu:

 

Kõik koolkonnad on erinevad, täiesti erinevaid liine/inimesi pidi välja arenenud ja edasi antud, kuid samas on nad paljudes põhimõtetes väga sarnased. Kukkumised, liikumised, heited, kontrollid, käsivõitlus, ajaloolised ja moodsad relvad, vastase meeltega manipuleerimine ja palju muud. Kõik tehnikad, katad, põhimõtted on edasi antud meistrilt meistrile üle 900 aasta ning on ennast tõestanud paljudes lahingutes ja kriisisituatsioonides. Nagu ütles Ed Martin (Bujinkan Shihan/Vanemõpetaja, 15. dan), et lahingust said tagasi tulla ainult elujõulised tehnikad ja põhimõtted. Bujinkan Budo Taijutsu treeningute eesmärk on arendada ellujäämise oskusi, mitte ainult võitmise oskusi (need on kaks täiesti erinevat asja).

Eespool ma rõhutasi, et Bujinkanis õpetatakse ametlikult 9 Jaapani koolkonda, mille Soke on Masaaki Hatsumi. Tegelikus on natuke laiem. Hatsumi Sensei on õppinud ka väga palju teisi sport-, sõja- ja võitluskunste. Lisaks on Tema valduses tohutu kollektsioon vanu ja väga vanu Jaapani sõjakunstide käsikirju, see juba iseenesest annab ligipääsu väga väärtuslikule lisainfole. Tegelikus on see, et Hatsumi annab edasi kõike seda lisaks 9 koolkonnale, mida ta on õppinud oma elu jooksul erinevatelt meistritelt ja allikatest.

Bujinkan Budo Taijutsu ei ole sport! Me ei korralda võistlusi!

Budo Taijutsu õpetused on loodud toimima lahinguväljal ning ka päriselus juhtuvates elu ja surma situatsioonides.

Loe lähemalt Bujinkan Eesti Tallinn Dojost!